Нема производи.

Нема производи.

Мерсе Родореда

  /  Мерсе Родореда

Мерсе Родореда

МЕРСЕ РОДОРЕДА

Мерсе Родореда (1908-1983) е една од најзначајните современи каталонски писателки, чии дела се преведени на над четириесет јазици. Родореда е авторка на поезија, драми, раскази, но особено се истакнува со романите. На плоштадот Дијамант е најфалениот каталонски роман на минатиот век.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram