Нема производи.

Нема производи.

Мартин Шимечка

  /  Мартин Шимечка

Мартин Шимечка

МАРТИН ШИМЕЧКА

Мартин Шимечка (1957) е словачки писател. Како син на дисидент не му било дозволено да се запише на висока школа и морал да работи како спортски инструктор, сервисер, продавач, болничар. Во 1989 година основал своја издавачката куќа. Бил новинар и уредник во неколку пишани медиуми.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram