Нема производи.

Нема производи.

Надија Мурад

  /  Надија Мурад

Надија Мурад

НАДИЈА МУРАД

Надија Мурад (1993) е активистка за човекови права, која потекнува од језидското село Кочо во Ирак, а сега живее во Германија. Во 2014 година била киднапирана од страна на Исламската Држава и држена како сексуална робинка три месеци. Во 2018 година ја добива Нобеловата награда за мир.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram