Нема производи.

Нема производи.

Нора Икстена

  /  Нора Икстена

Нора Икстена

НОРА ИКСТЕНА

Нора Икстена (Рига, 1969) е латвиска писателка. По дипломирањето на Латвискиот универзитет, ги изучувала англискиот јазик и литература на универзитетот „Колумбија“ во САД. Активно е вклучена во процесот на креирање национална културна политика во Латвија. Била директорка на Националниот совет за култура. Авторка е на неколку книги, преведени на многу јазици. Соработува со уметници од разни области.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram