Нема производи.

Нема производи.

Олга Токарчук

  /  Олга Токарчук

Олга Токарчук

Olga

Олга Токарчук (родена 1962) е веројатно најчитаната и најважната современа писателка од Полска. Студирала психологија. Објавува песни, куси прози, романи и есеи. Има „митски“ тон на пишување, со многу психологија и философија. Членка е на партијата на Зелените и следбеничка на феминистичките и на пацифистичките идеи.

Фото: © Jacek Kołodziejski

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram