Нема производи.

Нема производи.

Ојинкан Брејтвејт

  /  Ојинкан Брејтвејт

Ојинкан Брејтвејт

ОЈИНКАН БРЕЈТВЕЈТ

Ојинкан Брејтвејт (1988) е нигериско-британска романсиерка и писателка. Дипломирала креативно пишување на универзитетот Кингстон, а работела како асистент-уредник во издавачка куќа и како фриленсер-писател. Своето деби на книжевната сцена го прави со романот „Мојата сестра, сериски убиец“, за кој е номинирана за повеќе книжевни награди, а ја добила наградата на „ЛА тајмс“ за најдобар трилер за 2019 година. Живее во Лагос, Нигерија.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram