Нема производи.

Нема производи.

Рамиро Пиниља

  /  Рамиро Пиниља

Рамиро Пиниља

РАМИРО ПИНИЉА

Рамиро Пиниља (1925-2014) е шпански писател од Баскија. Сакајќи да побегне од суровата повоена атмосфера, на 15 години станал опседнат со читање. Наскоро почнал да пишува и свои раскази. Пишувањето го сфаќал како хоби, сѐ дури не ја добил наградата Надал, кога се предал на пишувањето. Основал издавачка куќа, која функционирала настрана од големите струи. Автор е на голем број дела.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram