Нема производи.

Нема производи.

Рашида Ламрабет

  /  Рашида Ламрабет

Рашида Ламрабет

РАШИДА ЛАМРАБЕТ

Рашида Ламрабет (1970) е белгиска авторка со мароканско потекло. По професија е адвокат во бриселскиот Центар за еднакви можности и спротивставување на расизмот. Уште со својата прва книга Женска земја почнала да ги освојува многуте читатели.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram