Нема производи.

Нема производи.

Ричард Хукер

  /  Ричард Хукер

Ричард Хукер

РИЧАРД ХУКЕР

Ричард Хукер (1924-1997) е псевдоним на Х. Ричард Хорнбергер, американски писател и хирург. Негово најпознато дело е романот МЕШ, лично инспириран од Корејската војна. Книгата е основата за комерцијалниот бум на истоимениот филм и ТВ-серија.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram