Нема производи.

Нема производи.

Роберт Галбрајт

  /  Роберт Галбрајт

Роберт Галбрајт

РОБЕРТ ГАЛБРАЈТ

Роберт Галбрајт е псевдонимот на Џ. К. Роулинг (1965), мегапопуларната авторка на серијалот книги „Хари Потер“. По глобалниот успех, оваа британска авторка одбрала да пишува крими-романи под машки псевдоним со цел тие да бидат објективно вреднувани, како и името Галбрајт да стане препознатливо во криминалистичката литература. Книгите од серијалот се интернационални бестселери и адаптирани во телевизиска серија.

 

Официјален сајт: https://robert-galbraith.com/

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram