Нема производи.

Нема производи.

Роџер Евари

  /  Роџер Евари

Роџер Евари

РОЏЕР ЕВАРИ

Роџер Евари (роден 1965) е канадски филмски и телевизиски продуцент, сценарист, режисер. Добитник е на Оскар.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram