Нема производи.

Нема производи.

Ричардас Гавелис

  /  Ричардас Гавелис

Ричардас Гавелис

РИЧАРДАС ГАВЕЛИС

Ричардас Гавелис (1950-2002) е автор на 11 книги во кои ги меша фантазијата, еротиката, философијата и психологијата. Во 1989 година го објави Покер во Вилнус кој беше пречекан како сензација, а Гавелис ја стекна репутацијата на најголем литвански романсиер. Романот го нарекуваат „пресвртница во литванската книжевност“.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram