Нема производи.

Нема производи.

Сјон 

  /  Сјон 

Сјон 

СЈОН

Сјон (1962) е исландски романсиер и поет. Неговите книги се преведени на повеќе од 25 јазици. Како текстописец пишувал за Бјорк, вклучително и хитовите „Изабел“ и „Јога“. Со Ларс фон Трир биле номинирани за Оскар за песните од филмот Танчерка во мракот. Претседател е на исландскиот ПЕН-центар.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram