Нема производи.

Софи Хана

  /  Софи Хана

Софи Хана

СОФИ ХАНА

Софи Хана (1971) е британска писателка и поетеса, а светска слава стекнува со своите психолошки крими-романи, кои се преведени на 27 јазици. За својата книжевна работа повеќепати е наградувана, а два романа од нејзиниот опус добиле и филмски адаптации. Хана предавала на колеџите во Кембриџ и Оксфорд. Наследниците на Агата Кристи ја одбрале за писател што ќе го напише следниот нов случај на најпознатиот детектив од романите на Кристи, Херкул Поаро, со што ѝ е укажана огромна чест. Живее во Кембриџ со сопругот и со двете деца.

 

Официјален сајт: https://sophiehannah.com/

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram