Нема производи.

Нема производи.

Слободан Шнајдер

  /  Слободан Шнајдер

Слободан Шнајдер

СЛОБОДАН ШНАЈДЕР

Слободан Шнајдер (1948) дипломирал филозофија и англистика на Филозофскиот факултет во Загреб. Бил еден од основачите и долгогодишен уредник на списанието за театар „Пролог“. Активен е во различни жанрови. Проза објавува од 1966 година. Преведуван е и игран во Хрватска и во странство. Досега има објавено три прозни книги. Од 1994 до 2014 година бил колумнист на „Нови лист“ од Риека.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram