Нема производи.

Нема производи.

Сотир Ристо

  /  Сотир Ристо

Сотир Ристо

СОТИР РИСТО

Сотир Ристо е роден на 16 март 1974 година, во селото Леска, Мала Преспа, Република Албанија. Дипломирал на Филолошкиот факултет „Блаже Конески” во Скопје, на Катедрата за општа и компаративна книжевност. Во Албанија го има издадено својот прв роман „Ноќ на шепотите” за престижната издавачка куќа „Теона”. Во романот се раскажува за животната приказна на Македонците во Албанија за време на комунистичкиот диктатор Енвер Хоџа.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram