Нема производи.

Станислав Ракус

  /  Станислав Ракус

Станислав Ракус

СТАНИСЛАВ РАКУС

Станислав Ракус (1940) е словачки писател и книжевен теоретичар. Работел како професор по словачка литература на Философскиот факултет во Прешов. Живее во Кошице. Почнува да објавува литература во 60-тите години. Во пишувањето внесува нови модели на раскажување, што ги прави неговите дела високо иновативни.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram