Нема производи.

Нема производи.

Стефан Хертманс

  /  Стефан Хертманс

Стефан Хертманс

Stefan Hertmans (1)

Стефан Хертманс (1951) е меѓународно признат фламански автор од Белгија. Повеќе од дваесет години е професор на Кралската академија за префинети уметности во Гент. Автор е на шест романи, две збирки раскази, шест збирки есеи и дванаесет книги поезија. Речиси сите негови дела се наградени и преведени на странски јазици. Во 1989 година бил учесник на Струшките вечери на поезијата.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram