Нема производи.

Нема производи.

Стеинун Сигурдардотир

  /  Стеинун Сигурдардотир

Стеинун Сигурдардотир

СТЕИНУН СИГУРДАРДОТИР

Стеинун Сигурдардотир (1950) припаѓа на кругот најпознати современи авторки од Исланд. Студирала психологија и философија на Универзитетот во Даблин. Првата збирка песни ја објавува на 19 години. Во 1995 ја добива исландската награда за литература. Нејзиниот најпознат роман е екранизиран со Емануел Беар и сo Сандрин Бонер во главните улоги. Живеела на повеќе места во Европа, САД и во Јапонија.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram