Нема производи.

Нема производи.

Татјана Громача

  /  Татјана Громача

Татјана Громача

ТАТЈАНА ГРОМАЧА

Татјана Громача (1971) е хрватска писателка. Завршила студии по философија и компаративна книжевност. Нејзините дела се преведени на неколку јазици. Наградена е со стипендија на берлинската Академија на уметност, како и со повеќе други европски стипендии и субвенции.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram