Нема производи.

Нема производи.

Тимур Вермеш 

  /  Тимур Вермеш 

Тимур Вермеш 

ТИМУР ВЕРМЕШ

Тимур Вермеш е роден 1967 година како син на Германка и Унгарец. Студирал историја и политика. Кариерата ја почнал како новинар во разни таблоиди. Од 2007 почнал да пишува книги како ghostwriterВиди кој се врати е негово прво авторско дело кое се преведува на 30-ина јазици.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram