Нема производи.

Нема производи.

Теса де Ло

  /  Теса де Ло

Теса де Ло

ТЕСА ДЕ ЛО

Теса де Ло (1946) е псевдоним на холандската писателка Јохана Мартина (Тинеке) Дијвен де Вит. Била наставничка пред да дебитира со книгата раскази Девојчињата од фабриката за бонбони. Де Ло веднаш станала позната, бидејќи има лесночитлив стил и внесува интригантни контрасти во делата. Според нејзините романи Изабела и Близначки се снимени играни филмови.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram