Нема производи.

Нема производи.

Труман Капоти

  /  Труман Капоти

Труман Капоти

ТРУМАН КАПОТИ

Труман Капоти (1924-1984) е американски писател и комичар. Најмалку 20 филмови се снимени по неговите кратки раскази, романи, драми и сценарија. Со романите Појадок кај Тифани и Ладнокрвно стана миленик на популарната култура.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram