Нема производи.

Нема производи.

Томаш Змешкал

  /  Томаш Змешкал

Томаш Змешкал

ТОМАШ ЗМЕШКАЛ

Томаш Змешкал е роден во Прага во 1966 година, од мајка Чехинка и од татко Конгоанец. Студирал на Кралскиот колеџ во Лондон. Бил универзитетски асистент, лектор, преведувач, музичар и наставник по англиска книжевност.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram