Нема производи.

Нема производи.

Toну Онепалу

  /  Toну Онепалу

Toну Онепалу

ТОНУ ОНЕПАЛУ

Toну Онепалу (роден 1962), познат и како Емил Тоде и Антон Нигов, е естонски писател. Студирал биологија. Ги преведувал Бодлер и Пруст. Во своите дела се занимава со темите на отфрленоста, хомосексуалноста, осаменоста, предавството. Романот Гранична држава е преведен на 15 јазици.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram