Нема производи.

Нема производи.

Виктор Ерофеев

  /  Виктор Ерофеев

Виктор Ерофеев

ВИКТОР ЕРОФЕЕВ

Виктор Ерофеев (1947) е руски писател. Како син на висок дипломат детството го поминал во Париз. Дебитира под влијание на Набоков и на Маркиз де Сад. Едно време бил сметан за дисидент и бил забрануван. Во 1990-тите најавува смрт на реализмот и составува радикален уметнички манифест. Редовен соработник е на „Њујоркер“ и член е на рускиот ПЕН-центар.

Книги

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram