Нема производи.

Нема производи.

Здравка Евтимова

  /  Здравка Евтимова

Здравка Евтимова

ЗДРАВКА ЕВТИМОВА

Здравка Евтимова (1959) е бугарска писателка. Превела над 25 романи од англиски јазик. Како преведувач работела и во Германија и во Белгија. Нејзини раскази се објавени во 30 држави во светот. Добитничка е на високи книжевни награди во Бугарија и во цела Европа. Омажена е и има 3 деца.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram