Нема производи.

Нема производи.

Захари Карабашлиев

  /  Захари Карабашлиев

Захари Карабашлиев

ЗАХАРИ КАРАБАШЛИЕВ

Захари Карабашлиев (роден 1968) е бугарски прозаист и драмски автор. Неговите драми се играни во Европа и во Америка. Пишува и филмски сценарија. Неговите дела се преведени на речиси сите европски јазици. Од 2014 година е главен уредник на најголемата издавачка куќа во Бугарија. Наскоро претстои филмската верзија на 18% сиво.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram