Нема производи.

Живко Павлов

  /  Живко Павлов

Живко Павлов

Zivko Pavlov

Живко Павлов (1940) е македонски афористичар, автор на првата книга афоризми и епиграми по Втората светска војна во Македонија – „Пладневни кукурикања“, објавена во 1969 година. Изборот со кој го претставуваме во Антолог е направен од неговата книга „Македонска поетска пародија“, објавена во 2000 година.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram