Нема производи.

Нема производи.

Зигмунт Милошевски

  /  Зигмунт Милошевски

Зигмунт Милошевски

ЗИГМУНТ МИЛОШЕВСКИ

Зигмунт Милошевски (роден 1976) е полски писател. Работејќи како новинар ги проучувал судските и криминалистички извештаи. По објавувањето на својот прв роман, се здобил со епитетот „полскиот Стивен Кинг“. Автор е на трилогијата за обвинителот Теодор Шацки, од која првите два романа (Смртоносна терапија и Трошка вистина) се добитници на наградата за најдобар криминалистички роман во Полска. Преведуван е на многу јазици.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram