Нема производи.

Нема производи.

Девојката смрт – book trailer

  /  Видea   /  Девојката смрт – book trailer

Девојката смрт – book trailer

 

Иако навидум главната тема во романот е самоубиството, Луцие Фаулерова изјавуба дека главната тема е слободата. Слободата во смисла на тоа човекот сам да го направи сопствениот избор – дали да живее или не. Затоа, „Девојката Смрт“ може да се чита како семеен роман, како роман-студија за самоубиствата, како психолошко-контемплативен роман, но и како роман за девојка која и покрај тешката реалност сака да живее.

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram