Нема производи.

Нема производи.

Литературен конкурс „Мојата најинтересна авантура“

  /  Предизвици, givеaway   /  Литературен конкурс „Мојата најинтересна авантура“

Литературен конкурс „Мојата најинтересна авантура“

 

 

Повторно ја отвораме нашата КУТИЈА НА ПРИКАЗНИ, овој пат за најмладите.
Лена, Триле, Мичо и Себастијан те повикуваат да ни раскажеш авантурстичка приказна од твоите фантазии.

Биди креативен, напиши авантуристичка приказна, остави ја во кутијата во нашите книжарници или испрати ни ја на chitamezaedno@antolog.mk.

Пристигнатите творби што ќе влезат во потесен избор ќе ги објавиме на нашиот блог, а најдобрите три ќе ги наградиме со книги за деца во издание на „Антолог“.

Право на учество имаат деца до 12 години.

 

 

Во склоп на проектот UNITED WE READ!, реализиран со поддршка на програмата Креативна Европа на Европската Унија.

   

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram