Нема производи.

Нема производи.

Малиот бог на земјотресот – book trailer

  /  Видea   /  Малиот бог на земјотресот – book trailer

Малиот бог на земјотресот – book trailer

 

Приказна која проникнува во скриените односи на животот. Една жена го напушта својот маж без некоја посебна причина. Тој во обид да ја открие мистеријата на исчезнувањето на неговата сопруга, презема трауматично патување во минатото – во својот гардеробер, среде руините на татковата куќа, по софиските улици, на брегот на Дунав, среде чаршијата во Скопје.

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram