Нема производи.

Нема производи.

Промоција на „Не правете им сенка на гробовите“ од Дијана Петрова

  /  Галерии   /  Промоција на „Не правете им сенка на гробовите“ од Дијана Петрова

Промоција на „Не правете им сенка на гробовите“ од Дијана Петрова

Вчера, 25 јуни 2020 година, од 20 часот во Младинскиот културен центар се одржа промоцијата на книгата „Не правете им сенка на гробовите“ од Дијана Петрова.

Промотори беа: писателката Фросина Пармаковска, универзитетската професорка Марија Гиревска и филмската режисерка Тамара Котевска.

Под младата месечина во оваа топла јунска ноќ успеавме да го скршиме корона-мразот и да уживаме во авторката и книгата што ќе ја одбележат оваа година.

 

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram