Нема производи.

Нема производи.

Фестивал на европската литература Tag

  /  Posts tagged "Фестивал на европската литература"

    12 октомври – 18:00 – BookStar фестивалски центар Отворање на Саем на европска литература и презентација на книжарницата на тркала „Зборче“ во склоп на EIBNW   12 октомври – 18:00 – Кино Фросина Поткаст „Гол ручек“ со Душко Крстевски и Катарина Винклер

    11 октомври 2021   Утре во кино „Фросина“     СВЕЧЕНО ОТВОРАЊЕ НА СЕДМОТО ИЗДАНИЕ НА ФЕСТИВАЛОТ НА ЕВРОПСКАТА ЛИТЕРАТУРА BOOKSTAR 2021   Издавачката куќа „Антолог“ од Скопје со огромно задоволство најавува дека утре се отвора седмото издание на Фестивалот на европската литература „BookStar“ / „Книжевни ѕвезди“,

    6 октомври 2021   Од 12 до 15 октомври „Антолог“ најавува   ДЕВЕТ ВРВНИ ЕВРОПСКИ ПИСАТЕЛИ – ГОСТИ НА BOOKSTAR 2021 ПОД СЛОГАНОТ „GENRESIS“   Издавачката куќа „Антолог“ од Скопје со огромно задоволство го најавува седмото издание на Фестивалот на европската литература „BookStar“ / „Книжевни ѕвезди“, кој

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram