Нема производи.

Нема производи.

Саша Станишиќ Tag

  /  Posts tagged "Саша Станишиќ"

    „Вака стојат нештата: земјата во која сум се родил денес веќе ја нема. Додека постоеше, се сметав себеси за Југословен. Како и моите родители: татко ми – Србин, a мајка ми – од бошњачко муслиманско семејство. Бев дете на мултиетничка

    „Секој ден е случаен, тука си роден, таму си протеран, а на некое трето место го оставаш својот бубрег на науката.“ - Целата суштина на оваа книга е во оваа реченица. Станишиќ раскажува за сеќавањата, за помнењето, спомените, го бара своето

    „Потекло е книга за моите потекла, за сеќавањата и откритијата. Книга за јазикот, работата на црно, штафетата на младоста и за многу, многу лета. “ Саша Станишиќ   22 јуни 2021   Издавачката куќа Антолог од Скопје со големо задоволство соопштува дека во рамките на

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram