Нема производи.

Нема производи.

Книги

-17%

Скарлетна студија

250,00 ден

Штедиш: 50,00 ден

 

„Холмс!“, извикав. „Ти ли си? Зарем е можно да си жив? Можно ли е да си успеал да се искачиш од тој ужасен амбис?“

 

Опис

Првото дело во детективската серија за Шерлок Холмс кој го воведува читателот во неговиот енигматичен универзум.

Кога д-р Џон Вотсон доаѓа да живее на улицата „Бејкер“ со Шерлок Холмс, нема претстава дека штотуку навлегол во еден нејасен свет на криминал и насилство. Придружувајќи го во една злокобна куќа во јужен Лондон, Вотсон запрепастено открива мртовец чие лице е згрчено во ужас. На телото нема траги од насилство, додека на ѕидот со крв е напишан еден единствен збор. Доктор Вотсон е еднакво збунет како и полицијата, но брилијантните аналитички вештини на Шерлок наскоро ќе го расплеткаат клопчето на убиството, одмаздата и изгубената љубов. 

„Скарлетна студија“ е запознавање со познатото дуо – ликовите на Шерлок Холмс и д-р Џон Вотсон. Мистеријата околу откривање на извршителот на убиството случено под неразјаснети околности набрзина ги претвора во најдобри пријатели, а целата истрага води кон испишување на студија на случај наречен „Скарлетна студија“.

Дополнителни информации

Маса 144 g
Издавач

Антолог

Година

2024

ISBN

978-608-243-692-0

Оригинален наслов

Arthur Conan Doyle, A Study in Scarlet

Страници

144

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 410

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram