Нема производи.

Нема производи.

unitedweread Tag

  /  Posts tagged "unitedweread"

    5 септември 2019    Издавачката куќа Антолог од Скопје со големо задоволство соопштува дека во рамките на проектот Читаме заедно! (United we read!) ја објави книгата за деца НЕВЕРОЈАТНАТА ПРИКАЗНА ЗА ЏИНОВСКАТА КРУША од данскиот автор Јакоб Мартин Стрид   Животот си тече мирно како река, сè

    8 април 2020   Издавачката куќа „Антолог“ со задоволство го најавува првиот е-саем на книга кај нас, кој започнува денеска, а ќе биде активен на сајтот antolog.mk. Во овој период кога изолацијата на сите може да ни падне многу тешко, а зачувувањето

    Роман за богатството на иранската култура, суштината на исламот, уметноста, човековата природа, влијанието на радиото и телевизијата.   27 мај 2020   Издавачката куќа Антолог од Скопје со големо задоволство во рамките на проектот Читаме заедно! (United we read!) ви ја претставува книгата КУЌАТА

    1 април 2020     Антолог ве повикува на првоаприлски предизвик – направи фотографија со маска и стани добитник на книгата     Издавачката куќа „Антолог“ ги повикува сите деца на возраст до 12 години на првоаприлски предизвик. Иако сите сме дома и во изолација, можеме

    24 септември 2019   Издавачката куќа Антолог од Скопје со големо задоволство соопштува дека во рамките на проектот Читаме заедно! (United we read!) ја објави книгата ДВОЈНО СТАКЛО од исландската авторка Халдора Тородсен   Смртта полека ѝ се приближува на една постара жена што

    11 септември 2019   Издавачката куќа Антолог од Скопје со големо задоволство ја најавува промоцијата на книгата ВО СЕНКАТА НА ЗЛОСТОРОТ од Хелена Хеншен   На 12 септември 2019 година, со почеток во 19 часот, во книжарницата „Антолог“ во Центар ќе биде промовиран романот

    Како што растев и созревав, сфатив дека не можам да избегам од местото во кое пораснав. Мојот универзум беше Северот, и тоа е опкружувањето што го избирав и за моите романи. Books & Reviews, UK, интервју со Долорес Редондо 10 јуни 2019   Издавачката

    „Антолог“ со уникатен потег   23 април 2019, Скопје – Издавачката куќа „Антолог“ од Скопје со големо задоволство најавува дека во рамките на проектот „Биди свој, биди ЕУ!“ („BЕ U – B EU“), а во соработка со „Галимар“, најголемата издавачка куќа од

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram