Нема производи.

Видеорецензија: Читачот зборува за Сјон и „Сината лисица“

  /  Видea   /  Видеорецензија: Читачот зборува за Сјон и „Сината лисица“

Видеорецензија: Читачот зборува за Сјон и „Сината лисица“

 

 

Читачот има нешто да ви каже за „Сината лисица“ од Сјон.
Посебноста на „Сината лисица“ лежи во поетскиот јазик и во начинот на кој се гради приказната, сцена по сцена. Ефектот е речиси хипнотички.
Добитникот на Нордиската книжевна награда, еквивалент на Букеровата, е совршен вовед во еден книжевен талент од светска класа.
Повеќе за книгата ќе слушнете на самиот линк.

 

 

 

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram