Нема производи.

Нема производи.

Во понеделник ќе нè сакаат – book trailer

  /  Видea   /  Во понеделник ќе нè сакаат – book trailer

Во понеделник ќе нè сакаат – book trailer

 

Добитничка на наградата BookStar 2023! „Во понеделник ќе нè сакаат“ ја прикажува судбината на една девојка од маварско потекло, ќерка на емигранти од Мароко, која поминува проблематични пубертетски години во строго контролирано и претежно муслиманско соседство во предградие близу Барселона за време на 1990-тите години.

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram