Нема производи.

Нема производи.

Октомври 2022

  /    /  Октомври

        Камила Лекберг & Хенрик Фексеус (Мина Дабири & Винсент Волдер #1) Дали знаете што значи менталист? Јас не знаев досега. Тоа е човек што користи психологија, лично влијание и таинствени трикови за да создаде илузија дека е видовит или дека е

  Уште едно дело во издание на Антолог кое го вбројувам во фолдерот - Моќно и незаборавно! Оваа неверојатна приказна ќе ве распарчи и ќе ве принуди да се соочите со тешки прашања за вашите сопствени односи со вашите родители, деца, соседи

  Кога се чита „Сечилиште“ се добива искуство како за момент да сме залутале во еден интимен собир на едно семејство. Игор Штикс кажува дека романот го „носел“ во себе долго пред да го напише, поаѓајќи од искуство базирано на неговата

    Светлана Алексиевич на 8. издание на BookStar 2022: СЕ НАДЕВАМ ДЕКА „ВОЈНАТА НЕМА ЖЕНСКО ЛИЦЕ“ ИМ ВЛЕВА СИЛА, А НЕ ОМРАЗА НА ЖЕНИТЕ ВО УКРАИНА 6 октомври 2022, Скопје – Вчерашниот трет ден на фестивалот на европска литература „BookStar“, во организација на

  Ополскаите на вториот фестивалски ден на „BookStar“ 2022: „ПРЕВОДОТ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК ГО ЧУВСТВУВАМ КАКО ЕГЗОТИЧЕН“    „Наградата за литература на Европската Унија: Националниот наспроти меѓународниот книжевен контекст“ беше темата на првата панел дискусија, во рамки на фестивалот на европската литература „BookStar“,

  Вчерашниот прв ден од осмото издание на фестивалот на европска литература „BookStar“ помина во знакот на еден од 13-те годинашни учесници – ѕвезда во вистинска смисла на зборот – исландската писателка Ирса Сигурдардотир. По инспиративниот разговор, насловен „Тајните на животот,

  Издавачката куќа „Антолог“, која го организира фестивалот на европската литература „BookStar“ / „Книжевни ѕвезди“, со особено задоволство ја најавува утрешната свечена церемонија со која пред читателите се отвора импресивната програма на осмото издание на Фестивалот BookStar (3-5 октомври). Под мотото

      Романот „Скриени желби, немирни патувања“ од Владимир Јанковски неодамна излезе на српски јазик. Преводот е на Милена Илиќ, а книгата ја објави издавачката куќа „Тречи трг“ од Белград. Авторка на дизајнот на корицата е Дина Радоман. Српското издание на романот

    Некои спомени болат како да се случиле вчера Роман за една болна вистина што боли што е токму вистина и не може никако да стане лага. Во еден внатрешно хомоген свет каде што луѓето квалитативно не се разликувват едни од други, постојат

    12 октомври 2022 Издавачката куќа Антолог од Скопје со големо задоволство соопштува дека во рамките на проектот СОЗДАДЕНО ВО ЕВРОПА: МОЌТА НА РАЗЛИЧНОСТА ја објави книгата: „НЕВИДЛИВ“ ОД ЕЛОЈ МОРЕНО Училишното насилство отсекогаш било присутно меѓу нас, но овој роман е напишан сега

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram