Нема производи.

Јануари 2023

  /    /  Јануари

  1. Неодамна од печат излезе вашата најнова книга „Succubus“. Од каде се роди инспирацијата да се пишува за вешетерство? Дали беше потребно многу истражување пред да се впуштите во раскажување на приказната? К.Ш: Succubus „почна“од последната сцена без и да имам

      Имав чест да ја прочитам Succubus уште пред да се испечати и задоволство да бидам меѓу првите што сведочат на оваа „приказна за вештерки“ напишана на македонски јазик. Можеби не е прва - жените во македонската литература се често

Извонредниот Фредрик Бакман, во своето дело “Вознемирени луѓе”, на еден сосем интересен и невообичаен начин дава јасна слика за едно општество, каде владеат вознемиреноста и анксиозноста. Низ призма на хуморот, зборува за секојдневните проблеми, за стравот, болката и тагата со

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram