Нема производи.

Нема производи.

Декември 2023

  /  2023

    „Чекорите до црешовото дрво“ е топол и трогателен роман за 9+ читатели кој ја следи десетгодишната Мафалда која го губи видот. Романот, кој се движи наспроти скратувањето на растојанието од кое Мафалда може да ја види црешата надвор од своето училиште,

  Седиш до човекот со кој си толку долго во брак и одеднаш ништо не чувствуваш. Празнина. Отуѓеност. Осаменост. Кога ли се случи ова? Како? Ова се првите зборови родени преку силни емоции, поттикнати од главните ликови Миа и Јан, кои ги

    Првата средба со Гузел Јахина ми беше со романот „Зулејха ги отвора очите“, а потоа дојде романот „Децата на Волга“ и двата романи ме воодушевија, прво од нејзиниот талент на пишување, едноставно, разбирливо,со чиста мисла, со убави описи и психолошко

  Психолошки роман со примеси на магичен реализам? Или семеен роман со елементи на трилер? Како многу други романи, така и романот „Пред поплавата“ на чешката писателка Ана Болава нема строга жанровска определба. Поделен на пет дела, романот е посветен на

  Кога некого неизмерно сакаш, нормално е да сакаш да го заштитиш од секоја реална опасност. Се грижиш за него повеќе отколку за себе, посебно ако станува збор за твое дете. Светот би го променил, само тоа да остане безбедно. Но,

    Шест нови книги, средби со домашни автори, големи попусти и настан за паметење во Антолог! Издавачката куќа Антолог од Скопје со големо задоволство соопштува дека во рамките на проектот СОЗДАДЕНО ВО ЕВРОПА: МОЌТА НА РАЗЛИЧНОСТА ќе се случи настанот: 15-ти ДЕКЕМВРИ

    „Воздишката на Сузана“ е уште едно потсетување на ужасите над човештвото, извршени во 20-от век. Периодот кој нѐ ужаснува најмногу заради фактот дека човечкиот ум е тој, кој осмислил индустриско производство на смртта. Во овој роман, авторката ни го прикажува

    Авторката Карен Шарел е книжевна волшебничка позната по нејзиното мајсторство во пишување романи со божиќна тема кои ги пленат срцата на читателите. Со магичен допир, таа плете приказни кои ги пренесуваат читателите во празничните земји на чудата, каде што духот

  Гринич Вилич,Њујорк. Најубавиот и најмагичниот период од годината. Добредојдовте на штандот за продажба на најсвежите божиќни елки на Толиверови кои без сомневање ќе го разубават сечиј дом. А за да се осигураме дека вистинската елка е во наши раце, тука се

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram