Нема производи.

Нема производи.

Мај 2024

  /    /  Мај

Роман што на забавен и ироничен начин го прикажува животот на две сестри, Гида и Еуридиси.   Издавачката куќа Антолог од Скопје со големо задоволство соопштува дека ја објави „Невидливиот живот на Еуридиси Гузмау“:   Значајно дело за женската еманципација во патријахалниот Бразил   Среде патријархалното

  Можеби ова ќе звучи пристрасно, но изданијата на „Антолог“ се најдобри. Почнувајќи од кориците, кои се многу битен фактор кога купувам книга, па се до преводот и лектурата. Во продолжение ви издвојувам пет книги, кои мене најмногу ми се допаднаа:    Атомски

Издавачката куќа Антолог од Скопје најавува:   Македонска турнеја на Петар Денчев за „МАЛИОТ БОГ НА ЗЕМЈОТРЕСОТ“   Во следните денови бугарскиот писател Петар Денчев ќе гостува во три македонски града за да го претстави преводот на своето дело „Малиот бог на земјотресот“ на

Издавачката куќа Антолог од Скопје најавува:   Промоција на „СФИНГА НА ГНЕВОТ“ од Жарко Кујунџиски во Софија     Во вторник (14 мај) од 18.30 ч. во галеријата на македонскиот Културно-информативен центар во Софија, Бугарија, на ул. „Обориште“ 7, ќе се одржи промоција на преводот

(За Хенрик) Македонските читатели ја знаат Камила од некои нејзини стенд-алоун книги, но за Хенрик ретко кој слушнал. Може ли да ни кажеш нешто повеќе за себе? Јас сум менталист и експерт за говор на тело и комуникација. Често сум

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram