Нема производи.

Ахмет Умит

  /  Ахмет Умит

Ахмет Умит

AHMET UMIT / FOTOGRAF MUHSIN AKGUN RADIKAL KITAP

Ахмет Умит (роден 1960) е меѓу најчитаните современи турски писатели. Дипломирал јавна aдминистрација, а кратко студирал и политикологија на Московската академија за општествени науки. Дебитирал како поет во 1989 година. Прозата му е обоена со детективски и криминалистички теми. Има објавено и два стрип-романи.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram