Нема производи.

Нема производи.

Анти Тури

  /  Анти Тури

Анти Тури

АНТИ ТУРИ

Анти Тури (1944) е наградуван и преведуван фински писател и магистер по инженерство. Познат е по тоа што своите дела ги сместува во Јужна Остроботнија, еден од дваесетте региони на кои е поделена Финска. Спаѓа меѓу најекспонираните и најпочитувани писатели од Финска. Според неговите книги се снимени повеќе филмови.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram