Нема производи.

Нема производи.

Андерс Рослунд

  /  Андерс Рослунд

Андерс Рослунд

anders roslund

Андерс Рослунд (1961) е шведски новинар и писател. Автор е на трилери и криминалистички романи. Досега има објавено десет книги, како дел од успешните писателски дуети Рослунд и Хелстром, како и Рослунд и Тунберг. Пишува и под псевдонимот Антон Свенсон. Добитник е на многубројни престижни меѓународни награди. Живее со семејството во Стокхолм.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram