Нема производи.

Нема производи.

Андреј Ал-Асади

  /  Андреј Ал-Асади

Андреј Ал-Асади

АНДРЕЈ АЛ-АСАДИ

Андреј Ал-Асади, млад скопјанец, роден во Лондон, Англија, на 7 февруари 1996 година. Со своите родители подоцна се враќа во Македонија каде што основното образование го завршува во ОУ „Ѓорѓија Пулевски”. Средно образование редовно посетува во СУГС гимназија „Никола Карев” со одличен успех.Во средношколските денови, особено во првите години од гимназиското учење и другарување, се појавуваат првите стихови на младиот поет, кои ќе ги комплетира во една стихозбирка со музичко име – Миднигхт Блуес.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram