Нема производи.

Андреј Волос

  /  Андреј Волос

Андреј Волос

АНДРЕЈ ВОЛОС

Андреј Волос (1955) е еден од најважните живи руски писатели. По специјалност е геофизичар. Од млади години се занимава со превод на поезија од таџикистански на руски јазик. Дебитира во 1979 година. Добитник е на многубројни награди и член е на рускиот ПЕН-клуб.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram