Нема производи.

Нема производи.

Андрус Б. Тапинас

  /  Андрус Б. Тапинас

Андрус Б. Тапинас

АНДРУС Б. ТАПИНАС

Андрус Б. Тапинас (1977) е литвански писател. Дипломирал економија. Повеќе од десет сезони го води ТВ-шоуто „Генерација на парите“. Поради страста кон играњето покер, прогласен е за Литвански амбасадор на покерот. На свои 17 години, со објавувањето на преводот на Дружината на прстенот, станал најмладиот преведувач на Толкин во светот.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram